Murati ftohet për interpelancë në Kuvend

  • A.P /
  • 25 September 2022 - 15:43
Murati ftohet për interpelancë në Kuvend

Të hënën e 26 shtatorit, mblidhet kryesia e Kuvendit të Kosovës, derisa në rend dite do të jetë edhe kërkesa për interpelancë e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Muratit.

“Interpelancë me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, z. Hekuran Murati për çështjen: “Cenimi i të drejtave të punëtorëve në administratën shtetërore me ndalimin e pagave, si dhe presioni mbi pushtetin lokal, ndërhyrja në autonominë e komunave”, thuhet në njoftimin e zyrws pwr media tw Kuvendit të Kosovës.

Ndryshe, më 31 gusht, Murati, në një konferencë për media pati bërë të ditur se ekzekutimi i pagave në sektorin publik është bërë pjesërisht, për shkak të vonesave në procesimin e listave të grevistëve.

(Kosova Sot Online)