Gërvalla mirëpret nesër në Kosovë Olta Xhaçkën

  • A.P /
  • 24 November 2022 - 17:22
Gërvalla mirëpret nesër në Kosovë Olta Xhaçkën

Homologen e saj nga Shqipëria, Olta Xhaçka, nesër do të presë zëvendësministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Gërvalla e Xhaçka do të zhvillojnë një takim e më pas do të prononcohen për media.

Komunikata e MPJD-së:

Të nderuar përfaqësues të medieve,


Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, mirëpret nesër në Kosovë, znj. Olta Xhaçka, ministre për Evropën dhe Punë të Jashtme e Republikës së Shqipërisë.

Znj. Gërvalla dhe znj. Xhaçka,  do të zhvillojnë një takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ku më pas do kenë një prononcim për media.

Datë: 25 nëntor 2022

Vendi: Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës

Ora: 09:15

(Kosova Sot Online)