Putin viziton urën e Krimesë pas shpërthimit

  • A.P /
  • 05 December 2022 - 15:51
Putin viziton urën e Krimesë pas shpërthimit

Presidenti Vladimir Putin vizitoi të hënën një urë që lidh Krimenë e aneksuar nga Moska me kontinentin rus disa javë pasi lidhja jetike u godit nga një shpërthim, treguan imazhet në televizionin shtetëror, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

 

 

Putin kaloi me një Mercedes nëpër urë dhe dëgjoi një raport nga zëvendëskryeministri Marat Khusnullin në lidhje me punën e riparimit në urë pas një shpërthimi në tetor që Moska fajësoi Ukrainën.


(Kosova Sot Online)