Aleksander Vuçiq nga Tirana flet për dialogun Kosovë- Serbi si dhe raportet me Rusinë

  • E.K /
  • 06 December 2022 - 10:07
Aleksander Vuçiq nga Tirana flet për dialogun Kosovë- Serbi si dhe raportet me Rusinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka folur për mediet pas arritjes në Tiranë, ku po mbahet Samiti me krerët më të lartë të vendeve të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, transmeton "Kosova Sot Online".

“Jemi të vendosur në rrugëtimin drejt BE-së,  por duhet të mbrojmë interesat kombëtare me Kushtetutën e Kosovës. Jam realist dhe jam këtu të mësoj shumë dhe për t’i dëgjuar miqtë e mi evropian si dhe të shpjegoj qëndrimin e Serbisë”, ka thënë Vuçiq.

(Kosova Sot Online)