“I kishte shkuar ënjtja deri në qafë”, flet kushëriri i 32-vjeçarit që ndërroi jetë pas problemeve me dhëmballën: Ja çfarë dyshojmë

  • E.K /
  • 24 December 2022 - 11:01
“I kishte shkuar ënjtja deri në qafë”, flet kushëriri i 32-vjeçarit që ndërroi jetë pas problemeve me dhëmballën: Ja çfarë dyshojmë

Kolonja dhe jo vetëm është tronditur nga ngjarja e mbrëmjes së djeshme pasi 32-vjeçari Genti Isai ndërroi jetë pas problemeve me dhëmballën.

Prindërit e viktimës u shprehën se djali i tyrë nuk kishte pasur asnjë problem të mëparshëm shëndetësor dhe kërkojnë që të zbardhet e vërteta e vdekjes së djalit të tyre.

Tanimë ka folur edhe kushëriri i 32-vjeçarit, Blerti Shabani, i cili shprehet se Genti vuante prej ditësh nga dhimja e dhëmballës, ndërsa e ënjtura i kishte kaluar deri në qafë.

Blerti Shabani: Gentiani prej tre ditësh kishte dhimbje të dhëmballës. Ishte ënjtur dhe ënjtja i kishte kaluar edhe në qafë.

Lexo po ashtu

“Thirra o Genti o Genti, djali ishte bërë akull”, prindërit e 32-vjeçarit që ndërroi jetë pas dhimbjeve të dhëmballës: Dyshojmë te pluhuri që piu në Ersekë

Dje shkoi në Ersekë tek një dentist dhe mori mjekime. Shkoi në shtëpi dhe pas disa orësh e ëma e gjeti pa ndjenja në divan. Menjëherë lajmëroi bashkëfshatarët të cilët e morën ta transportonin me makinë për në spitalin e Ersekës.

Duam të zbardhet e verteta dhe të dimë nga cfarë vdiq. Ai ishte i shëndetshëm dhe nuk vuante nga asnjë sëmundje. Dyshojmë që mund ti kenë bërë reaksion antibiotikët që piu për infeksionin e dhemballës.

(Kosova Sot Online)