Osmani reagon pas plagosjes në Shtërpcë

  • A.P /
  • 06 January 2023 - 20:13
Osmani reagon pas plagosjes në Shtërpcë

Pas plagosjes së dy të rinjve në Shtërpcë, ka reaguar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, transmeton Kosova Sot Online.

Përmes një deklarate për media, Osmani tha se plagosja e 11 dhe 21-vjeçari është akt i patolerueshëm dhe kërkoi që autori të vihet para drejtësisë.

Ajo shtoi se institucionet e Kosovës janë të përkushtuara maksimalisht që qytetarëve pa dallim etnie t`u ofrohet ambient i sigurt dhe i qetë.

“Të plagosurve ju dëshiroj shërim të shpejtë, ndërkaq ftoj organet e sigurisë që rastin ta trajtojne urgjentisht e sipas ligjit”.

(Kosova Sot Online)