Ja kënd e telefonoj sonte Vuçiq

  • A.P /
  • 01 February 2023 - 21:40
Ja kënd e telefonoj sonte Vuçiq

Se e ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Shtetit amerikan, Antony Blinken, ka njoftuar sonte presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Vuçiq ka thënë se me Blinken kanë shkëmbyer mendime për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë .

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se e ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Shtetit amerikan, Antony Blinken.

Vuçiq ka thënë se me Blinken kanë shkëmbyer mendime për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë .

(Kosova Sot Online)