‘Lekët janë fakt’: Andi Bushati tërbon Ramën gjatë debatit

  • E.K /
  • 03 February 2023 - 10:42
‘Lekët janë fakt’: Andi Bushati tërbon Ramën gjatë debatit

Kryeministri Edi Rama u përplas disa herë me gazetarin Andi Bushati gjatë debatit të mbrëmshëm në Euronews Albania.

Duke mos duruar gënjeshtrat e Edi Ramës, Bushati la për një moment studion.

Ndërkohë që kur Edi Rama tha se nuk ka fakte, Bushati fërkoi gishtat duke i treguar se lekët janë fakte.

“’Fakte s'ka’, po së paku 𝟮𝟮𝟱 𝗺𝗶𝗷ë USD a janë fakt?” shkruan Bushati, teksa poston videon.

Rama u shfaq në disa studio mbrëmë, duke lëshuar ngado gënjeshtra dhe mashtrime për skandalin McGonigal.

(Kosova Sot Online)