Seksuestohen 20 mijë euro, 37-vjeçari i kishte fshehur në motorin e makinës

  • E.K /
  • 15 February 2023 - 12:19
Seksuestohen 20 mijë euro, 37-vjeçari i kishte fshehur në motorin e makinës

Policia ka sekuestruar 20,000 euro në pikën kufitare të Muriqanit dhe ka nisur hetim në gjendje të lirë për 37-vjeçarin nga Kamza që i kishte fshehur paratë në motorin e makinës, shkruan “Kosova Sot Online”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Gjithashtu, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, shuma 20 000 euro.

“Shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Muriqan, si rezultat i kontrolleve të shtuara, me qëllim parandalimin dhe goditjen e krimeve kufitare, si dhe bazuar në analizën e riskut, kanë kaluar në vijën e dytë, në dalje për kontroll të imtësishëm, automjetin me drejtues shtetasin E. M.

Nga kontrolli, shërbimet e Policisë konstatuan një hapësirë të modifikuar, me qëllim fshehjen e shumës 20 000 euro të cilat ky shtetas tentoi t’i kalonte në PKK Muriqan, pa i deklaruar sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. M., 37 vjeç, banues në Kamëz.

Gjithashtu, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, shuma 20 000 euro.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

(Kosova Sot Online)