Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

  • E.K /
  • 18 March 2023 - 16:54
Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

Ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, përcjell “Kosova Sot Online’.

Takimi i tyre ka zgjatur një orë.

Kurse, pritet që të ketë konferencë për media bga Josep Borell për të treguar se nëse palët janë marrë vesh për ndonjë gjë.

Në agjendë të këtij takimi kanë qenë diskutimet për zbatimin e propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

(Kosova Sot Online)