Shefi i kabinitetit të Konjufcës: Nuk ka asociacion i cili shkel Kushtetutën e cenon sovranitetin e Kosovës

  • E.K /
  • 18 March 2023 - 18:00
Shefi i kabinitetit të Konjufcës: Nuk ka asociacion i cili shkel Kushtetutën e cenon sovranitetin e Kosovës

Shefi i kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Ilir Kërçeli, ka reaguar për takimet që janë duke u mbajtur akoma në Ohër, përcjell “Kosova Sot Online”.

Kërçeli ka shkruar se s’ka Asociacion anti-kushtetues që cënon shtetësinë e Kosovës, përcjell “Kosova Sot Online”.

“Serbia kthehet nga Ohëri, destruktive si gjithmonë. Veq kesaj radhe do e marrë edhe koston e merituar. Nuk ka asociacion i cili shkel Kushtetutën e cenon integritetin dhe sovranitetin e Republikës së Kosovës”, ka shkruar Kërçeli.

(Kosova Sot Online)