Ngjarje shqiptare: Ish-dhëndri i vuri flakën shtëpisë së ish-vjehrrit, digjet edhe ajo e fqinjit

  • E.K /
  • 29 April 2023 - 10:03
 Ngjarje shqiptare: Ish-dhëndri i vuri flakën shtëpisë së ish-vjehrrit, digjet edhe ajo e fqinjit

Dy banesa janë djegur totalisht dhe shkrumbuar nga zjarri në Llakatund të Vlorës, përcjell “Kosova Sot Online”.

Zjarri dyshohet se ka qenë i qëllimshëm.

Personat që ishin brenda banesave kanë shpëtuar pa lëndime.

Mësohet se shkak për vendosjen e zjarrit janë bërë sherret mes familjarëve. Ish-dhëndri i familjes Lutfi Fanaj dyshohet se pas konflikteve fizike me ish-nusen e tij dhe familjarët e saj, ka djegur me benzinë shtëpinë e ish-vjehrrit.

Si pasojë e zjarrit është përfshirë nga flakët edhe shtëpia e Petrit Izetit.

(Kosova Sot Online)