Ja si do të jetë moti për ditët e fundit të majit

  • A.P /
  • 28 May 2023 - 08:56
Ja si do të jetë moti për ditët e fundit të majit

Për ditët e fundit të muajit maj, rrëbeshet e shiut dhe bubullimat janë më të pritshmet, ndërsa dielli i zbehur nuk do të mungojë në intervale të shkurta kohore, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Era do të fryjë kryesisht nga verilindja e lehtë dhe mesatare 4-13m/s.
Shtypja atmosferike luhatet kryesisht përreth vlerave normale.

28.05 – Paradite intervale me diell, në ultësira kushte edhe për mjegull. Pasdite priten zhvillime të rrebesheve me bubullima.
29.05 – Vransira të ndryshueshme. Orëve të pasdites rrebeshe shiu me bubullima.
30.05 – Kryesisht me vransira. Që nga orët e para të ditës paraqiten kushte për rrebeshe me bubullima.
31.05 – Vransira e intervale me diell, me kushte për zhvillime të rrebesheve me bubullima, që nga orët e para të ditës.

(Kosova Sot Online)