Ndihen lëkundjet e tërmetit në Greqi

  • A.P /
  • 13 August 2023 - 11:09
Ndihen lëkundjet e tërmetit në Greqi

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.8 Rihter ka tronditur Kretën mëngjesin e së dielës, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Epiqendra ndodhet 11 kilometra në lindje të Sougia dhe thellësia fokale në 5 kilometra.


Mediat greke nuk raportojnë për dëme materiale apo persona të lënduar.

(Kosova Sot Online)