Parashikimi i motit për sot

  • E.K /
  • 12 September 2023 - 08:10
Parashikimi i motit për sot

Moti sot në Kosovë do të jetë i ngjashëm sikurse moti i djeshëm, përcjell “Kosova Sot Online”.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë celsius, ndërsa maksimalja parashihet të lëvizë ndërmjet 26-30 gradë celsius.

Do të fryej erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

(Kosova Sot Online)