Osmani i bashkohet thirrjes ndaj Google

  • A.P /
  • 18 September 2023 - 22:05
Osmani i bashkohet thirrjes ndaj Google

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, i është bashkangjitur iniciativës që i bën thirrje Google ta njohë Kosovën si shtet, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Ajo ka kërkuar nga Google që të njohë prefiksin +383, në të gjitha shërbimet e saj.

“Është vendim që është zgjatur shumë. Do të ishte një kthesë e vogël në rrugën e gjatë drejt barazisë, çasjes dhe përfshirjes.” ka thënë mes të tjerash Osmani.

Ajo ka shpërndarë edhe linkun e peticionit.

(Kosova Sot Online)