Berisha fton qytetarët t’i bashkohen aksionit opozitar

  • A.P /
  • 30 November 2023 - 20:13
Berisha fton qytetarët t’i bashkohen aksionit opozitar

Kryetari i PD, Sali Berisha ka ftuar nga Kamza qytetarët që t’i bashkohen aksionit opozitar për ti qëndruar përballë qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Edi Rama.

Berisha shprehet se beteja e nisur nga deputetët në Parlament i ka dhënë sukseset e para, por kjo mund të shumëfishohet tha ai nëse bashkohen edhe qytetarët anembanë Shqipërisë. Më tej ai tha se  “Koha është sot! T’i përvishemi kësaj diktature dhe fitoren tonë s’e ndal forcë në botë’.

(Kosova Sot Online)