Hidhet tymuese në Kuvendin e Shqipërisë

  • E.K /
  • 04 December 2023 - 11:40
Hidhet tymuese në Kuvendin e Shqipërisë

Sot, në Kuvendin e Shqipërisë deputetët e opozitës hodhën sërish tymuese dhe u përplasën me garden, përcjell “Kosova Sot Online”.

Deputeti Flamur Noka u përjashtua nga seanca.

Pas tensioneve dhe kaosit në sallën e Kuvendit, ku opozitarët protestuan, kryeparlamentarja Lindita Nikolla njoftoi mbylljen e seancës. Për shkak të situatës së krijuar zgjati vetëm 17 minuta, ku njoftoi se seanca e radhës do të njoftohet ditë tjetër.

(Kosova Sot Online)