Sot mot me diell

  • S.A /
  • 24 May 2024 - 07:37
Sot mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, transmeton "Kosova Sot Online ".

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-27 gradë Celsius. 

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare. 

(Kosova Sot Online )