Çka është ky objekt që u dogj në qiell? Shokon e vërteta

  • G.G /
  • 30 dhjetor 2020 - 14:06
Çka është ky objekt që u dogj në qiell? Shokon e vërteta

Në mediat sociale është shpërndarë një video ku shihet një mjet fluturues duke zbritur nga qielli dhe duke lëshuar zjarr

Një shpjegim alternativ i ofruar nga përdorues të medias sociale, megjithatë sugjeroi që objekti ishte në të vërtetë një aeroplan i ndriçuar nga dielli ‘nga poshtë’.Një objekt flakërues me pamje të çuditshme që vërshoi në qiell mbi Ëest Virginia në fund të muajit Dhjetor me sa duket ka lënë një numër të përdoruesve të mediave sociale të gërvishtin kokën dhe të pyesin për origjinën e tij.

Pati qindra mijëra ide se nga mund të vinte ai avion, ose më sakt ai objekt fluturuës i mbuluar me zjarr.

Por ndërsa përdoruesit të tjerë të internetit thjesht menduan për pamjen që e kanë parë ose thjesht e kanë lidhur atë si një meteorit.

Ndërsa një bloger i njohur i gjuetarëve të UFO-ve Scott C Waring, sugjeroi se mund të ketë qenë UFO. Duke këmbëngulur se “asnjë ndikim nga një meteor nuk u regjistrua, nuk u gjet ose nuk u raportua” në atë kohë, Ëaring pretendoi se artizanat i dyshuar i huaj ishte në të vërtetë “çalonte përsëri në bazën e afërt të huaj me një anije jashtëzakonisht të dëmtuar”.

https://www.youtube.com/watch?v=mUNQlcgx4f0&feature=emb_title

(Kosova Sot Online)