Gropa misterioze shkakton panik në këtë shtet, banorët ua lënë fajin UFO-ve/VIDEO

  • g./g /
  • 03 August 2022 - 08:10
Gropa misterioze shkakton panik në këtë shtet, banorët ua lënë fajin UFO-ve/VIDEO

Autoritetet kiliane kanë nisur hetimet pas shfaqjes së një grope misterioze në një zonë minerare në veri të vendit.

Gropa me një diametër 25 metra shkaktoi panik tek banorët e zonës, të cilët duke mos pasur një arsyetim të saktë për krijimin e saj, ia vunë fajin jashtëtokësorëve.

Në pamjet e filmuar nga lart shihet se gropa misterioze është shumë e thellë, por ajo që të bën më shumë përshtypje është forma perfekte sferike që ajo ka krijuar.

Shërbimi Kombëtar i Gjeologjisë dhe Minierave të Kilit, Sernageomin, ka dërguar personel të specializuar në zonë, e cila është rreth 665 km në veri të kryeqytetit Santiago.

(Kosova Sot Online)