Reçeta e Cekës: Tagliatele me kaçkavall - Reçeta - Kosova Sot
Reçeta e Cekës: Tagliatele me kaçkavall

Reçeta e Cekës: Tagliatele me kaçkavall

PËRBËRËSIT: 900 gr. tagliatele të freskëta (shih brumërat italian ), kripë, piper, 3 vezë, 6 fileta peshku-inçun, 175 gr. kaçkavall belpaese, 50 gr. gjalpë, 1 lugë vaj. Në ujë të njlmët valë, zihen tagliatelet 6 min. Në ndërkohë, tunden vezët, hidhet kripë, piper, inçunët dhe kaçkavalli i prerë. Brumrat kullohen, pastaj derdhen në margarinin e shkrirë dhe masën nga vezët. Përzihen edhe pak sa të shkrihet kaçkavalli. mZbukurohet me fletë borziloku.

(Kosova Sot)

8 orë e 23 minuta më parë
17/12/18