Receta e Pepës: Muffin me perime

  • E.K /
  • 04 nëntor 2021 - 08:33
Receta e Pepës: Muffin me perime

Përbërësit:

2 vezë, 1 gotë qumësht ,100 ml vaj ulliri, 2kunguj, 2 karota ,3 qepë të njoma, kopër, kripë, piper fryers për brumë, 50 gr djathë kaçkavall.

Përgatitja:

Grijmë me rende kungujtë dhe karotat, qepët dhe koprën i grijmë imët. Në enë rrahim vezët me kripë, piper,qumësht dhe vaj ulliri. Shtojmë miellin dhe fryrësin , e përziejmë derisa të bëhet brumë. Shtojmë djathin dhe perimet, dhe masën e krijuar e vendosim në format e Muffin. I pjekim në furrë të para ngrohur me 180 C për 20 minuta.

(Kosova Sot Online)