Receta e Pepës: Gurabija me arra

  • E.K /
  • 17 May 2024 - 09:51
Receta e Pepës: Gurabija me arra

Përbërësit:

2 vezë

1 gotë sheqer

1 gotë vajë

3 gota miell

1 pluhurë për pjekje

100 gr arra (të copëtuara)

Pregaditja:

Të gjithë përbërësit rrihen me tel kuzhine,të ndarë në toptha vendosen në tepsi dhe piqen për 20 min, në 220 gradë.

(Kosova Sot Online)