Çaji çudibërës, pastron trupin dhe shëron 50 sëmundje të ndryshme - Shëndetësia - Kosova Sot
Çaji çudibërës, pastron trupin dhe shëron 50 sëmundje të ndryshme

Çaji çudibërës, pastron trupin dhe shëron 50 sëmundje të ndryshme

Përbërësi kryesor është kurkuma, që ka rol të rëndësishëm në detoksimin e trupit që ngadalëson procesin e plakjes. Hulumtimet kanë treguar se ky lloj i çajit ka rol të hatashëm në zgjidhjen e shumë problemeve shëndetësore. Ka efekt pozitiv si te demenca po ashtu edhe te kanceri. Me ndihmën e tij, po ashtu se mund të shërohen edhe mundimet e të vjellat si dhe problemet tjera me stomakun. Këto janë vetëm disa nga vetitë pozitive që i sjell ky çaj derisa ebsohet se mundet t'i shërojë rreth 50 sëmundje të ndryshme.

PËRBËRËSIT:

1/6 e lugës kurkumë; Gjysmë lugë kanellë të bluar; Gjysmë gotë qumësht; Pak mjaltë; Kardamom; Gjysmë lugë xhenxhefil të bluar. Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit dhe më pas i derdhni në 500 ml ujë të vluar. Derisa përzieni, mund të shtoni pak qumësht të ngrohtë.

PËRDORIMI: Ta konsumoni përnjëherë sasinë e përgatitur.  

(Kosova Sot)

21 orë e 45 minuta më parë
23/01/19