Bananet dhe mollë kundër stresit

  • E.K /
  • 25 April 2024 - 12:48
Bananet dhe mollë kundër stresit

Pemët e thata, sidomos në këtë mot të ftohtë, janë të shëndetshme, pasi përmbajnë materie të rëndësishme për organizëm * Janë të pasura me magnez, minerale që relakson muskujt, zbut stresin dhe përmirëson gjumin.

 Posedojnë hekur, prandaj e përmirësojnë sistemin imun, pasqyrën e gjakut dhe vitalitetin.

 Nëse i konsumoni për ditë, do të keni tretje më të mirë dhe qarkullim më të mirë të gjakut.

 Pemët e thata t'i hani në mëngjes, për kafjall, t'i copëtoni imët dhe t'i përzieni me jogurt.

(Kosova Sot Online)