Konsumojeni këtë për kafjall dhe humbni në peshë në hapësirën përreth stomakut - Shëndetësia - Kosova Sot
Konsumojeni këtë për kafjall dhe humbni në peshë në hapësirën përreth stomakut

Konsumojeni këtë për kafjall dhe humbni në peshë në hapësirën përreth stomakut

Ky është një prej kafjallit më të shijshëm dhe më të shëndetshëm, përmban vitamina e minerale që përmirësojnë dukjen e lëkurës, flokut dhe përmirësojnë metabolizmin. Ndihmon në eliminimin e papastërtive nga organizmi dhe pastron zorrët. Zgjedh problemin e zorrëve dembele dhe kapsllëkut dhe normalizon peshën. Pas një muaji, me lehtësi do të humbni 3- 5 kilogramë nga mbipesha, pjesa më e madhe rreth stomakut.

PËR PËRGATITJEN E KAFJALLIT NEVOJITEN: 300 ml kefir; 2 lugë flluska; 1 lugë fara të bluara të lirit; 1 lugë kakao pluhur; 5-7 kumbulla të thata. Përgatitja e kafjallit: Kafjalli përgatitet në mbrëmje për të nesërmen. Mbuloni me pak ujë të vluar (100 ml) kumbullat a thata. I mbuloni dhe i lini për 5- 10 minuta. Gjatë kësaj kohe në tepsi hidhni flluskat, faret e bluara të lirit dhe kakaon. Hidhni kefirin dhe përzieni mirë. Kumbullat i copëtoni imët dhe i shtoni në masën paraprake. I përzieni mirë dhe i vendosni në frigorifer. Në mëngjes i konsumoni dhe kënaquni me kafjallin e shëndetshëm.

(Kosova Sot)

22 orë e 27 minuta më parë
21/01/19