- Shëndetësia - Kosova Sot
Si të humbni 5 kg për 5 ditë me panxhar

Si të humbni 5 kg për 5 ditë me panxhar

Mësoni si të humbni 5 kilogramë për 5 ditë, pa dëmtuar shëndetin. Panxhari mund të konsumohet në cilëndo formë

DITA E PARË: • Kafjalli: 1 kafe pa qumësht ose çaj, 2 rriska bukë të thekur. • Dreka: sallatë me panxhar, pak oriz të zier • Darka: mollë.

DITA E DYTË: • Kafjalli: jogurt me pak yndyrë. • Dreka: panxhar të pjekur dhe pak gjoks pule. • Darka: 2 kivi.

DITA E TRETË: • Kafjalli: çaj të gjelbër, 2 rriska bukë të thekur. • Dreka: sallatë me panxhar, peshk të zier. • Darka: perime të ziera.

DITA E KATËRT: • Kafjalli: jogurt me drithëra. • Dreka: panxhar me peshk. • Darka: sallatë nga perimet me panxhar të papërpunuar.

DITA E PESTË: • Kafjalli: çaj ose kafe pa qumësht, 1 vezë të zier. • Dreka: sallatë nga karota, oriz të zier. • Darka: perime në tym.

DITA E GJASHTË: • Kafjalli: kafe ose çaj, 2 vezë. • Dreka: sallatë nga panxhari me vaj ulliri, 1 rriskë djathë. • Darka: patate në formë të pireve.

DITA E SHTATË: • Kafjalli: jogurt me drithëra. • Dreka: panxhar me mish pule. • Darka: oriz të zier, vezë dhe domate. 

(Kosova Sot)

11 orë e 55 minuta më parë
17/02/19