PËRZIERJA QË ULË SHTYPJEN E GJAKUT DHE E MBRON IMUNITETIN - Shëndetësia - Kosova Sot
PËRZIERJA QË ULË SHTYPJEN E GJAKUT DHE E MBRON IMUNITETIN

PËRZIERJA QË ULË SHTYPJEN E GJAKUT DHE E MBRON IMUNITETIN

Kurkuma dhe mjalti kanë efekt të fortë antioksidues dhe përbërës kundër kancerit. Ndihmojnë në shkatërrimin e shumë baktereve, që shkaktojnë sëmundjet dhe shtojnë sistemin mbrojtës të organizmit. Përbërësit: 1 lugë lëvore të bluar të limonit, 1 lugë kurkumë, 100 gr mjaltë, 2 lugë uthull molle, Pak piper të zi. Përgatitja: Në enë përzieni kurkumën, uthullën e mollës dhe piperin e zi. Shtoni lëvoren e limonit dhe mjaltin. Masën e ruani në kavanoz, në frigorifer. Doza ditore është një lugë.  

(Kosova Sot)

22 orë e 26 minuta më parë
20/01/19