Çaji nga 3 përbërës, çdo mëngjes në lukth të thatë, për 1 muaj hollon belin për 4 centimetra - Shëndetësia - Kosova Sot
Çaji nga 3 përbërës, çdo mëngjes në lukth të thatë, për 1 muaj hollon belin për 4 centimetra

Çaji nga 3 përbërës, çdo mëngjes në lukth të thatë, për 1 muaj hollon belin për 4 centimetra

Heqja e kilogramëve të tepërt kurrë nuk do të jetë punë e lehtë, por ekzistojnë gjëra të vogla që mund ta përshpejtojnë këtë proces duke e bërë më të lehtë dhe më të durueshëm. Pra, pos rregullimit të ushqimit, në menynë tuaj përfshini edhe këtë çaj i cili me sukses lufton shtresat dhjamore dhe përmirëson punën e emtabolizmit. Ekspertët sugjerojnë që këtë çaj ta pini në lukth të thatë, pasi kështu rezultatet janë më të shpejta. Përbërësit për çajin magjik: Çaj të gjelbër; Gjethe të dafinës; Shkopinj kanelle. Përbërësit janë shumë të fortë në luftën me kilogramë edhe kur janë të vetëm, mirëpo në kombinim e bëjnë mrekullinë. Përgatitja: Vloni 800 ml ujë, aty shtoni tri gjethe të dafinës, më pas shkopin e kanellës ose mund të shtoni gjysmë lugë kanellë pluhur dhe aty shtoni edhe një lugë çaj të gjelbër. Çaji i gjelbër nuk duhet të jetë në qeskë. Prisni për 15 minuta, më pas procedoni dhe çaji është i gatshëm për ta konsumuar. Një gotë e pini herët në mëngjes para kafjallit, tjetrën gotë në fund të ditës.

(Kosova Sot)

1 orë e 24 minuta më parë
22/11/18