SHURUPI VENDOR PËR DOBËSIM - Shëndetësia - Kosova Sot
SHURUPI VENDOR PËR DOBËSIM

SHURUPI VENDOR PËR DOBËSIM

Mesatarisht, gjatë dimrit njerëzi trashen 2 kilogramë, por mos vajtoni, ju sjellim shurupin për humbje në peshë. Përbërësit: 150 gr rrikë, 7 lugë mjaltë, 4 limonë, 3 lugë kanellë. Përgatitja e shurupit: Limoni dhe rrika të bluhen imët, shtoni përbërësit e tjerë dhe i bluani. Masën e ruani në enë prej qelqit dhe e konsumoni 3 herë në ditë nga një lugë. Rezultatet do t'i dalloni që pas javës së parë. 

(Kosova Sot)

1 orë e 59 minuta më parë
11/12/18