PËRSHPEJTOJENI METABOLIZMIN ME KËTO DY PIJE - Shëndetësia - Kosova Sot
PËRSHPEJTOJENI METABOLIZMIN ME KËTO DY PIJE

PËRSHPEJTOJENI METABOLIZMIN ME KËTO DY PIJE

KEFIR ME ERËZA

Për këtë pije, nevojitet që në pak kefir të shtoni 1 lugë kanellë, një lugë mjaltë dhe pak xhenxhefil. Të gjithë përbërësit i përzieni dhe pija është e gatshme. Kefiri përmirëson tretjen, promovon punën e mirë të lukthit.

MOLLË ME KANELLË

Për një pije si kjo, një mollë e copëtoni në rriska të holla dhe e përzieni me 300 ml ujë. Më pas, ia shtoni gjashtë lugë kanellë të bluar. Kanella njihet për vetitë e saj të dobishme, përshpejton metabolizmin dhe përmirëson shkrirjen e yndyrave. Lëngun e pini para se të shkoni në gjumë.

(Kosova Sot)

23 orë e 30 minuta më parë
17/01/19