Shkrin kilogramët dhe pastron zorrët që pas shtatë ditëve

  • 01 prill 2019 - 09:55
Shkrin kilogramët dhe pastron zorrët që pas shtatë ditëve

Humbja në peshë dallohet që në javën e parë. Por, më e mira është se është e shëndetshme. Së pari pastrohen zorrët. Pastaj, tri ditët e para ndiheni hatashëm.

Përgatitja:

Një mollë mesatare, 1-2 lugë flluska, 1 lugë mjaltë dhe kanellë i vendosni në blender dhe i bluani dhe ia shtoni një gotë kefir.

Për kafjall të fortë në përzierje mund të shtoni edhe gjysmë banane dhe një lugë flluska. Nëse shtoni pak xhenxhefil të freskët do të fitoni një lëng të përsosur për shkrirjen e kilogramëve. Për drekë hani çfarë të dëshironi, por kujdes mos e teproni që me masë të zgjoheni nga tryeza.

Dhe mbani mend, darkën nuk duhet ta konsumoni më vonë se në ora 19 të mbrëmjes. Kokteji me kefir mund të përgatitet në variante të ndryshme, duke përdorur cilëndo pemë apo perime në vend të mollës.

Nëse perimet (karota, spinaq, selino, trangull, lakër),atëherë koktejin duhet ta përgatisni jo me mjaltë, por me (majdanoz, qepë të gjelbër) dhe kripë deti, mund të shtoni edhe speca pikantë.

(Kosova Sot)