Kombinimi i fuqishëm që shkrin dhjamin nga stomaku

  • 09 prill 2019 - 09:35
Kombinimi i fuqishëm që shkrin dhjamin nga stomaku

Dihet fakti se limoni dhe xhenxhefili janë kombinim i fortë që sjell shumë dobi për shëndetin dhe zgjidh shumë telashe me shëndetin. Ekspertët pohojnë se si uji me limon shtesë dhe pak xhenxhefil shkrin yndyrat përreth barkut dhe mund të ndihmojë në heqjen e kilogramëve që janë grumbulluar gjatë dimrit.

Limonin e shpëlani dhe e pastroni mirë me brushë derisa është nën ujë.

Në 8 gota me ujë copëtoni një limon me lëvore në rriska të holla.

Qëroni një trangull të freskët dhe e copëtoni dhe shtoni edhe një lugë xhenxhefil të copëtuar.

Pini një gotë si kjo para secilës shujtë, derisa pjesën tjetër sipas nevojës mund ta konsumon gjatë ditës.

Shija do të jetë edhe më e shijshme nëse shtoni në ujë 10 deri 12 gjethe të mentës.

(Kosova Sot)