Katër lugë ilaç si ky në ditë parandalojnë kancerin

  • 30 prill 2019 - 10:10
Katër lugë ilaç si ky në ditë parandalojnë kancerin

Receta si kjo paraqet ilaçin revolucionar që ka shëruar me mijëra njerëz nga kanceri. Ky është ushqim për komplet organizmin, e në një organizëm si ky kanceri tërhiqet vetvetiu.

Shumica pohojnë se bëhet fjalë për preparatin më të mirë kundër të gjitha llojeve të kancerit. Përbërësit: 15 limonë të freskët; 12 thelpinj të hudhrës; 1 kg mjaltë; 400 g sytha gruri; 400 g arra të freskëta. Përgatitja e ilaçit: Bluani sythat e grurit, arrat dhe thelpinjtë e hudhrës.

Bluani 5 limonë dhe përzieni gjithçka. Nga 10 limonët merrni vetëm ilaçin dhe përzieni me masën tjetër. Shtoni mjaltë dhe derdhni në enë prej qelqit. E lini tre ditë në frigorifer, më pas e konsumoni. Ky ushqim merret 30 minuta para kafjallit, para drekës, para darkës dhe gjumit.

(Kosova Sot)