Nëse keni probleme me gastritin, përdoreni ilaçin natyral që i shëron dhimbjet

  • 12 shtator 2019 - 08:27
Nëse keni probleme me gastritin, përdoreni ilaçin natyral që i shëron dhimbjet

Gastriti fillon me dhimbje në pjesën e sipërme të barkut, me mundime dhe djegie. Simptoma të tilla shpeshherë tërhiqen shpejt, por nëse zgjasin, atëherë vuani nga gastriti. Në vijim ju paraqesim recetën natyrale për ta hequr qafe gastritin

PËRBËRËSIT: - gjysmë kungulli të ëmbël - 2 lugë mjaltë - 1 lugë uthull molle

PËRGATITJA:

Qëroni dhe imtësoni pjesë të kungullit për t'i vendosur në blender. Në gjysmë litër lëng shtoni 2 lugë mjaltë dhe një lugë uthull të mollës. Nga ky lëng dhimbja ndalon, e lëngu i kungullit është përplot me vitamina dhe minerale. 

(Kosova Sot Online)