Kjo ngjyrë e urinës tuaj tregon se mund të jeni prekur nga koronavirusi

  • A.P /
  • 05 korrik 2020 - 10:07
Kjo ngjyrë e urinës tuaj tregon se mund të jeni prekur nga koronavirusi

A mund të jetë ngjyra e urinës një simptomë se jeni infektuar me koronavirus?

Koronavirusi ka prekur deri më sot më shumë se 2 milionë njerëz në të gjithë botën.

Studimet e fundit kanë zbuluar edhe simptomë tjetër të koronavirusit. Ju mund të jeni të rrezikuar nga koronavirusi, nëse urina juaj ka ngjyrë të verdhë të errët.

Ekspertët e Ohio State University paralajmërojnë gjithashtu se dehidratimi mund të jetë sinjal i koronavirusit, shkruan Express.co.uk

Mënyra se si të vëreni nëse jeni të dehidratuar është të shikoni se cila është ngjyra e urinës suaj.

Nëse urina juaj ka ngjyrë më të errët, atëherë me siguri jeni të dehidratuar. Çdo person i cili është dehidratuar dhe ka vështirësi në frymëmarrje duhet të bëjë një vizitë te mjeku. Urina e ndryshon ngjyrën për shumë arsye, disa prej të cilave janë të parrezikshme dhe disa alarmuese.

(Kosova Sot Online)