Këto ushqime duhet t'i konsumoni gjatë dimrit dhe nuk do të shtoni në peshë

  • E.K /
  • 09 shtator 2020 - 10:21
Këto ushqime duhet t'i konsumoni gjatë dimrit dhe nuk do të shtoni në peshë

Si të humbni në peshë kur tani jemi në vjeshtë dhe dimri po troket në derë. Nutricistët zbulojnë se cilat ushqime sezonale janë të mira për humbje në peshë .

Lakra turshi, 22 kcal (kilokalori), /100 gramë

Brokoli, 20 kcal/100 gramë; Lakra jeshile, 21 kcal/100 gramë

Djathë me përqindje të ulët të yndyrës, 80 kcal/100 gramë

Jogurti me pak yndyrë, 90 kcal/një gotë;

Mollë, 65 kcal/një mollë mesatare;

Banane, 100 kcal/një banane mesatare

Gjoks pule të pjekur, 150 kcal/100 gramë dhe Omëletë me vezë, 150 kcal/100 gramë.

(Kosova Sot Online)