Përgatiteni ilaçin natyral për qetësimin e lukthit

  • E.K /
  • 19 shtator 2020 - 11:31
Përgatiteni ilaçin natyral për qetësimin e lukthit

Substanca aromatike e kardamomit dhe tri erëza janë mënyra e shijshme të ndaloni ngërçet dhe dhimbjet, sidomos kur e keni tepruar me shujtat. Ta pini porsa ta ndieni dhimbjen, apo 15 minuta para ushqimit.

Ky çaj është i hatashëm për qetësimin e lukthit Receta për çaj: Përzieni: 1/4 e gotës me kardamom, 1/2 e lugës me qimnon të bluar, gjysmë rriskë rrënjë të freskët xhenxhefili. I përzieni me një gotë ujë të vluar, e lini të qëndrojë për 10 minuta. Mund t'i shtoni edhe kanellë.

(Kosova Sot Online)