Të shijshëm dhe shërues

  • E.K /
  • 11 October 2020 - 14:12
Të shijshëm dhe shërues

Nëse këtyre ditëve keni pasur shumë ushqime në tavolinë, të ulur para televizorit, të ulur në kolltuk, mos ndieni faj. Në mënyrë që të ktheheni në normale, ju sugjerojmë një gotë të lëngut freskues, i cili e zgjon trupin dhe tretjen tuaj.

Lëngu me portokall, limon dhe mjaltë - përbërësit: - 4 portokaj të shtrydhur - 1 lugë lëng limoni - 1 lugë mjaltë Lëngu detoksues me portokall -përbërësit: - 2 portokaj të shtrydhur - 2 dl jogurt - 1 banane - 1 lugë lëng limoni - 1 lugë mjaltë. Lëngun mund ta pini në mëngjes në lukth të zbrazët dhe midis shujtave, derisa lëngu detoksues nga portokalli mund të jetë zëvendësim për zamrë ose darkë.

(Kosova Sot Online)