Mos pini ujë pas shujtave

  • E.K /
  • 15 tetor 2020 - 13:03
Mos pini ujë pas shujtave

Janë të shumtë ata njerëz që e pinë një gotë ujë të ftohtë pas shujtave dhe kështu e dëmtojnë shëndetin, shkruan "Steptohealth". Ekspertët këshillojnë që pas shujtave këtë shprehi ta anashkaloni, sepse kjo shkakton dhimbje në stomak. Kjo gotë me ujë mundet të ndikojë negativisht në tretjen e ushqimit.

Kjo gotë me ujë mundet ta çrregullojë nivelin e acideve duke ngadalësuar tretjen. Nëse keni dhëmbë të ndjeshëm, migrenë apo dhimbje serioze të kokës, uji i ftohtë mundet të jetë nxitës për dhimbje më të forta të kokës dhe të shkaktojë fryrje në stomak.

(Kosova Sot Online)