Si t'i largoni problemet me shtypje të gjakut?

  • E.K /
  • 22 tetor 2020 - 13:50
Si t'i largoni problemet me shtypje të gjakut?

Nëse edhe ju keni probleme me shtypje të ultë (apo edhe të lartë) të gjakut, të shoqëruara me marramendje, rrahje të shpeshta të zemrës, zhurmë në veshë dhe dobësi të përgjithshme të organeve, atëherë për ju sjellim disa këshilla nga mjekësia natyrore. Të gjithë atyre që kanë shtypje të ulët të gjakut iu preferohet konsumimi i lëngjeve dhe kripës, praktikimi i aktiviteteve fizike dhe ndryshimi i mënyrës së të ushqyerit.

Mjekësia popullore preferon lëvizje në ajër të pastër, konsumimin e shumë pemëve dhe perimeve. Lejohet edhe një filxhan kafe në ditë. Preferohet konsumimi i çajit të veshtullës. Ata që kanë shtypje të lartë të gjakut, duhet ta dinë se uljen e saj mund ta arrijnë nga: humbja në peshë, ushtrimet e intensitetit të moderuar që bëhen për një kohë më të gjatë, ledhatimi i manarëve, shikimi i akuariumit me peshq, etj.

(Kosova Sot Online)