Bima çudibërëse që vret qelizat e kancerit për 48 orë

  • E.K /
  • 02 dhjetor 2020 - 13:42
Bima çudibërëse që vret qelizat e kancerit për 48 orë

Çaji nga luleradhiqja ndikon në qelizat e kancerit, kështu që dezintegrojnë në afat prej 48 orë, e me këtë rast nuk sulmojnë qelizat e shëndosha. Kjo bimë është lënë anash, e posedon shumë veti shëruese. Derisa gjyshet tona e kanë ditur se çaji nga luleradhiqet posedon shumë veti shëruese, sot dihet se rrënja e kësaj bime mund t'u ndihmojë të prekurve nga kanceri. Ekspertët e kanë vërtetuar se rrënja e kësaj bime punon "më mirë" se kimioterapia, sepse vret qelizat e kancerit.

Pos kësaj, posedon edhe efekt diuretik, stimulon sekretimin vrerit, pastron mëlçinë, ndihmon te alergjitë dhe ul kolesterolin. Përmban vitamina dhe minerale shumë të rëndësishme si vitamina B6, tiaminë, riboflavinë, vitamina C, hekur, kalcium, kalium, acid folik dhe magnez. Universiteti "Windsor" në Kanada ka bërë një hulumtim për kimi dhe biokimi, e rezultatet u kanë dhënë shpresë pacientëve të prekur nga kanceri. Është zbuluar se rrënja e luleradhiqes në mënyrë efektive vret qelizat e prekura nga efektet e dëmshëm.

(Kosova Sot Online)