Ilaçi më i mirë natyral kundër gripit

  • E.K /
  • 02 February 2021 - 11:25
Ilaçi më i mirë natyral kundër gripit

Gripi ka arritur, por edhe koha ndikon në përhapjen e tij. Gjëja kyçe në ruajtjen e shëndetin në kushte të tilla është imuniteti i fortë, por receta të cilin ua sjellim ndikon fort kur t'ju sulmojë gripi. Receta ndoshta nuk është më e shijshmja në botë, por besoni, pasi ta keni konsumuar do të ndiheni sikur të keni konsumuar një bombë energjike, e trupi juaj do të fitojë një armë të re kundër viruseve. Përgatiteni këtë pije, e vendosni në frigorifer dhe e pini tri deri katër gota në ditë dhe do të ndiheni si të rinj.

RECETA PËR ILAÇIN NATYRAL KUNDËR GRIPIT

3 gota lëng nga portokajtë e freskët - 1/3 e gotës lëng limoni - 2 lugë mjaltë - 4 thelpinj të hudhrës - 1/2 e lugës kurkumë - ½ e lugës speca pikant - 2 lugë xhenxhefil të copëtuar. Të gjithë përbërësit i vendosni në blender, i përzieni derisa të merrni një formë të lëngut. Detyrimisht ta mbani në frigorifer dhe në kavanoz prej qelqi.

(Kosova Sot Online)