8 ushqime që mund t'i hani para gjumit, ndihmojnë të humbni në peshë

  • E.K /
  • 17 March 2021 - 12:20
8 ushqime që mund t'i hani para gjumit, ndihmojnë të humbni në peshë

DJATHI I FORTË

Një porcion me djathë të fortë do të bëjë që të ndiheni të ngopur, e posedon vetëm 80 kalori.

MOLLË ME GJALPË TË KIKIRIKI

Mollët posedojnë shumë fibra dhe kënaq momentet tuaja të krizës për sheqer, e gjalpi nga kikirikët ju ofron ndjenjën e ngopjes.

FLLUSKAT

Një enë me flluska nga misri kanë rreth 200 kalori, lehtë treten dhe janë shumë të përshtatshme në shërimin e dhimbjeve në stomak.

PUDING ÇOKOLLATE

Një puding prej çokollatës të cilin mund ta blini në shitoret ku shiten ushqime të shëndetshme, ju ndihmon që të ëmbëltoheni para gjumit, e të mos shtoni në peshë.

JOGURTI GREK PA YNDYRË

Një gotë me jogurt grek pa yndyrë organizmit tuaj ia dhuron proteinat e nevojshme dhe jua lehtëson gjumin. Posedon probiotikë, qetëson zorrët dhe ndjenjën e urthit.

KAROTA

Karotat janë një ushqim shumë i shëndetshëm, që ju ndihmon të flini më lehtë e me këtë rast të konsumoni pak kalori.

MISHI I BARDHË

Dy pjesë të vogla me mish të bardhë do të jenë darka ideale për ju. Janë proteina të cilësisë së lartë me përmbajtje të ulët të yndyrës.

BANANET

Bananet janë një ushqim i përsosur i grimcuar, të cilat mund t'i konsumoni pak para se të shkoni në gjumë.

(Kosova Sot Online)