Hiqni qafe lodhjen pranverore!

  • E.K /
  • 19 March 2021 - 12:58
Hiqni qafe lodhjen pranverore!

Lodhjet, pagjumësia, plogështia dhe ankthet nuk janë pasojë e problemeve shëndetësore, por këtë thjesht e shkakton ardhja e pranverës.

PËRBËRËSIT

3 portokaj 1 lugë të vogël me fara të lirit 1 dcl ujë të ftohtë. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i përzieni mirë. Aty shtoni vajin dhe ujin dhe i përzieni mirë. Përparësitë e këtij lëngu janë se portokajtë janë të pasur me vitamina C, kalcium, acid folik. Ky lëng pos se pastron organizmin tuaj, ndihmon në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

(Kosova Sot Online)