Pija që shkrin dhjamin e barkut

  • E.K /
  • 16 prill 2021 - 11:50
Pija që shkrin dhjamin e barkut

Pija e përgatitur nga pemët dhe perimet e freskëta, e llojit që njihet me emrin 'smoothie', është gjëja më e mirë që mund t'i dhuroni vetes gjatë ditëve verore. Kjo pije rozë i pastron veshkat, ka pak kalori dhe na jep ndjenjën e ngopjes, duke ndikuar në shkrirjen e dhjamit.

PËRBËRËSIT 

Gjysmë kupe tranguj të freskët, të grirë - 1 lugë mjaltë - një lugë të vogël lëng limoni - dy grisha bostani, të grira.

PËRGATITJA

Pastroni këta përbërës dhe qitni në bluarës elektrik. Nëse doni mund të shtoni edhe akull. Pijeni në mëngjes, apo midis shujtave.

(Kosova Sot Online)