Efekti shërues i folisë prej aluminit

  • E.K /
  • 28 maj 2021 - 10:03
Efekti shërues i folisë prej aluminit

Foliet prej alumini shpeshherë përdoren nga mjekët kinezë. Ata këshillojnë që nëse keni shuplaka të thara, mbështillni gishtërinjtë,e nëse është e nevojshme krejt dorën në folie prej alumini. Kjo natyrisht se vlen edhe nëse ndjeni dhimbje në qafë, shpinë, gjunjë, shputat e këmbës, apo në secilën pjesë tjetër të trupit. Dhimbja shumë shpejt do të zhduket.

Energjia trupore kalon përmes pikave aktive në trup edhe drejtohet nga vendi prej nga ka ardhur. Kjo në mënyrë pozitive ndikon në organet me dhimbje. Në këtë mënyrë mund ta zgjidhni problemin dhe ta zvogëloni dhimbjen E merrni folinë dhe e vendosni në vendin ku ndjeni dhimbje, e sipër saj e vendosni fashën. E lini të qëndrojë gjatë natës. Pas një nate të përdorimit, bëni pauzë për një deri dy javë, e nëse është e nevojshme e përsëritni tretmanin.

(Kosova Sot Online)