Recetat prej të cilave dhimbjet në lukth ndalojnë

  • E.K /
  • 02 qershor 2021 - 11:44
Recetat prej të cilave dhimbjet në lukth ndalojnë

Këto receta janë të thjeshta, por shumë efikase 1. Pini lëng nga kungulli. Në gjysmë litër lëng shtoni edhe 2 lugë mjaltë dhe një lugë uthull të mollës.

Nga ky lëng dhimbja ndalet sa hap e mbyll sytë. 2. Bluani dhe përzieni 6 pjesë misër dhe 4 pjesë bizele. Përzierjen e përzieni me ujë të vluar dhe e pini. Është vërtetuar edhe si ilaç kundër gastritit. Nëse keni dhimbje në lukth, ato do të ndalojnë.

(Kosova Sot Online)