A e shëron receta e "çuditshme" me arra kancerin?

  • A.P /
  • 15 qershor 2021 - 15:30
A e shëron receta e

Shumë forma të kancerit mund të shërohen pjesërisht, e disa të tjera plotësisht. Te shërimi i kancerit ndihmojnë ushqimet e caktuar që në vete përmbajnë proteina, substanca dhe yndyra të caktuara bimore

PËRBËRËSIT:

- 15 limonë të freskët - 12 thelpinj të hudhrës - 1 kilogram mjaltë - 400 gramë grurë të ri të gjelbër - 400 gramë arra të freskëta

PËRGATITJA:

1. Grurin e vendosni në enën me ujë të valuar. E lini ujin të qëndrojë gjatë natës. Pas dhjetë deri dymbëdhjetë orë, e kulloni ujin dhe i pastroni sythat dhe i kulloni përsëri. 2. Grurin e lini të qëndrojë në enë për 24 orë. Më pas, do të keni sytha nga gruri. 3. Bluani së bashku grurin, arrat dhe hudhrat e pastruara dhe përzieni së bashku. Bluani 5 limonë me lëvore dhe përzieni bashkë gjithçka. Nga 10 limonët e tjerë shtrydheni lëngun dhe përzieni me masën tjetër, derisa masa të jetë homogjene. 4. Shtojeni mjaltin dhe për kohë të gjatë përzieni me lugë prej drurit, e më pas e vendosni në kavanoz qelqi. E lini tri ditë në frigorifer dhe më pas është e gatshme. Merreni 30 minuta para kafjallit, drekës, darkës dhe gjumit.

(Kosova Sot Online)